^ Back to Top
facebook

Komunikaty

Nauczanie na odległość

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy jest szczególna i wymaga od nas wszystkich pełnej współpracy i odpowiedzialnego podejścia. Nauka na odległość, jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich nie lada wyzwanie. Dziękujemy Wam za dotychczasowy wysiłek i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Też nie możemy doczekać się powrotu do „normalności”.
Kształcenie na odległość wymaga od szkół wykorzystania nowych narzędzi oraz stosowania zupełnie innych niż dotychczasowe metody nauczania - czego jesteście świadkami.
W naszej Placówce zdalna edukacja odbywa się poprzez:
• stronę główną www.mos2.szczecin.pl (na której znajdują się materiały od nauczycieli określonych przedmiotów do opracowania przez młodzież);
• stronę MOS nr2 na FB, na której są utworzone poszczególne klasy a w nich dostęp do materiałów zamieszczanych przez nauczycieli;

Od 30.03.2020 roku (tj. od poniedziałku)
nauczyciele będą pracowali na nowym systemie o nazwie  Google Classroom.

Jest to ciekawa platforma do prowadzenia zdalnej edukacji przygotowana z myślą o nauczycielach i uczniach. Dzięki niej będziemy mogli porozumiewać się z Wami, a Wy z nami. Zapewne zastanawiacie się jak?

Każdemu uczniowi, jak i nauczycielowi Pan Radek (Pan od informatyki) przypisał określony mail (np. Jan Kowalski: e-mail jego będzie miał formę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i tak z każdym innym uczniem czy nauczycielem.

Bardzo prosimy abyście weszli na stronę https://classroom.google.com i  tam się zalogowali używając jako loginu swojego nowego maila. Każdy uczeń ma założone hasło: Jagiellonska58 System wymusi zmianę hasła przy pierwszym logowaniu. 

Potraktujcie to, jako jedną z form zabawy z nowym programem komputerowym, ponieważ dopiero co się wszyscy uczymy pracować na tej platformie, więc i błędy pewnie będą się zdarzały w razie jakichkolwiek pytań piszcie przez mess lub e-mail do Pana Radka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub do Pani Patrycji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Pamiętajcie, że pozostałe nasze strony nadal funkcjonują i prosimy abyście codziennie na nie zaglądali. W razie problemów technicznych bądź tych związanych z brakiem dostępu do Internetu, powiadomcie o tym fakcie swoich wychowawców klas. Pomóżmy sobie nawzajem